Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

Alo Yol Dostu

Alo Yol Dostu

Yol Yardım Üyelik Kapsamı: Türkiye’de bulunan Bridgestone yetkili satıcılarından, Motorlu Araç Tescil Belgesi’nde otomobil, 4x4 SUV olarak belirtilen araçlar için satın alınan Lassa marka binek otomobil veya 4x4 SUV lastikleri lastikleri için geçerlidir. 2 veya 3 adet lastik alımında 6 ay, 4 adet lastik alımında 1 yıl süreyle verilmeye devam edecektir. Araç model yılında 15 yaş sınırı olmayacaktır.

Ticari yolcu taşımacılığı yapan araçlar (taksi, dolmuş, minibüs vb), kamu hizmetlerinde çalışan araçlar, ağır ticari araçlar ve römorkları, tarım araçları (traktör, römork, biçerdöver vb), iş makinaları, forklifler  ve Motorlu Araçlar Tescil Belgesi’nde kullanım amacında “Ticari” ibaresi bulunan hafif ticari araçlar kapsam dışındadır.

Yol Yardım Üyelik Çeşitleri: 

Standart Yol Yardım Üyeliği

Bridgestone yetkili satıcılarından satın alınması halinde: Yol yardım kapsamına giren satın alımlarda standart üyelik otomatik olarak başlayacaktır.

Lastiğim, Lastikvs, Speedy, OE plaza, Hipermarket yetkili satıcılarından satın alınması halinde: Yol yardım hizmetinin başlayabilmesi için, üyelik kapsamına giren müşterinin aşağıdaki şekilde kendisini kaydetmesi gereklidir.

  • Standart Yol Yardım üyeliğinin başlayabilmesi için, lastiklerin satın alındığı fatura tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde, lastiği satın almış müşterinin GSM numarasından 5564 nolu GSM numarasına kısa mesaj (SMS) gönderilerek  üyelik kayıt talebinin yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde üyelik hakkı kaydebilecektir.
  • Üyelik talebi için gönderilecek kısa mesajda; “Lastik Markası, Ad Soyad, TC Kimlik/Vergi No, Plaka, Lastik Adet, Lastik Ebat bilgilerinin, arada bir boşluk bırakılarak doğru ve eksiksiz olarak yazılması gereklidir.

Brisa tarafından yapılacak kontrol sonrasında girilen bilgiler doğrulanırsa; Yol Yardım Üyelik  Onayı, talep yapılan GSM numarasına kısa mesaj (SMS) ile gönderilir, böylece Standart Yol Yardım Üyeliği başlamış olur.

Standart Üyelik Kapsamı aşağıda belirtilen kullanım hakkı ve limitler dahilindedir.

STANDART YOL YARDIM ÜYELİK KAPSAMI
Hizmet Teminatları Kullanım Hakkı Teminat Limiti
Kaza, arıza veya birden fazla lastik patlaması durumunda en yakın servise, tamihaneye veya lastikçiye çekim 1 adet En fazla 250 TL
Yolculuk esnasında yaralanma durumunda geri dönüş seyahati vardır. 1 adet En fazla 250 TL
Acil mesajların iletilmesi Sınırsız Sınırsız

Standart Yol Yardım Üyelik  Onayı, faturadaki kayıtlı GSM numarasına kısa mesaj (SMS) ile gönderilir ve böylece Standart Yol Yardım Üyeliği başlamış olur.

Hizmet alınması, fatura düzenleme tarihinden itibaren 24 saat sonra başlar.

Özel Yol Yardım Üyeliği

Standart üyelik hakkına sahip bir müşterinin, Standart Yol Yardım Üyeliği başladığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde Müşteri İletişim Merkezi’ni telefon ile arayarak, talepte bulunması ve istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak bildirilmesi halinde hak edilecek üyeliktir. Aksi taktirde Özel Yol Yardım Üyelik hakkı kaydebilecektir.

Bridgestone Müşteri İletişim Merkezi: 0 850 210 43 00

  • Özel Yol Yardım Üyeliğine geçmek için talepte bulunulmasının ardından; üyenin kayıtlı olan GSM numarasına üyelik yükseltme linki gönderilecektir.
  • Üyelik yükseltme linkinde, üyenin geçerli e-posta adresini ve tercih ettiği diğer bilgilerini yazarak kaydetmesi gereklidir.
  • Brisa tarafından yapılacak kontrol sonrasında girilen bilgiler doğrulanırsa; üyenin geçerli e-posta adresine ve kayıtlı olan GSM numarasına Üyelik Yükseltme Onayı kısa mesaj (SMS) ile gönderilir, böylece Özel Yol Yardım Üyeliği başlamış olur.
  • Brisa, istediği an ve durumda faturanın ibraz edilmesini isteyebilir.
  • Yol Yardım Üyeliği devam ederken yeniden üye olunması durumunda; yeni üyeliğin getirdiği süre, devam eden üyeliğin kalan süresinden daha uzun ise, devam eden üyelik iptal olur, yeni üyelik süresi başlar. Eğer devam eden üyeliğin kalan süresi, yeni üyeliğin getirdiği süreden daha uzun ise; yeni üyelik yapılmaz, devam eden üyelik geçerli sayılır.

Özel Üyelik Kapsam aşağıda belirtilen kullanım hakkı ve limitler dahilindedir.

ÖZEL YOL YARDIM ÜYELİK KAPSAMI
Hizmet Teminatları Kullanım Hakkı Teminat Limiti
Kaza, arıza veya birden fazla lastik patlaması durumunda en yakın servise, tamihaneye veya lastikçiye çekim 4 adet Çekim Başına En fazla 750 TL
Kurtarıcı-Vinç Hizmeti 1 adet En fazla 500 TL
Yolda stepnenin patlak lastik ile değişimi 1 adet Km.SınırıYok (Malzeme Müşteriye ait)
Kapı kilidi hizmeti 1 adet Km.SınırıYok.(Malzeme Müşteriye ait)
Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama 1 adet En fazla 2 Gün-200 TL/Gün
Veya
Yola devam amaçlı kiralık Araç 1 adet En fazla 2 Gün-Toplamda 300 TL
Veya
Daimi İkametgaha dönüş veya yolculuğa devam seyahati 1 adet En fazla 500 TL
Aracın servisten alınması için seyahat 1 adet En fazla 500 TL
Aracın emanet ve muhafazası 1 adet En fazla 500 TL
Profesyonel sürücü hizmeti kez, (Motosiklet hariç) 1 adet Sınırsız
Yolculuk esnasında yaralanma durumunda geri dönüş seyahati vardır. 1 adet En fazla 1000 TL
Acil mesajların iletilmesi Sınırsız Sınırsız Sınırsız