Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

30.09.2009

Bridgestone BMW Sürücü Eğitimleri'nin Lastik Sağlayıcısı Oldu

Bmw egitim

Bridgestone ve BMW üç yıllık bir işbirliği anlaşmasına imza attılar. BMW, sürücülerin bireysel becerilerini, tepkilerini geliştirmek ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla uygulamakta olduğu özel programı BMW Sürücü Eğitimleri programında lastik sağlayıcı olarak Bridgestone’u tercih etti.

Anlaşma süresince Bridgestone, BMW Sürücü Eğitimleri programında kullanılan 1 Serisi, 3 Serisi, X5 ve X6’nın yanı sıra, BMW’nin yüksek performans sınıfındaki modeli BMW M serisi araçlardan oluşan test filosu için lastik sağlayacak. Geçtiğimiz üç yıl süresince 54 binden fazla sürücü, bu eğitim çalışmalarına katıldı.

İşbirlikleri sağlam temellere dayalı

Anlaşma, Bridgestone’un BMW ile olan güçlü işbirliğini daha ileri taşıdı. Formula 1 yarışlarındaki mücadelesi sırasında BMW Sauber takımına destek veren Bridgestone, böylece BMW’nin en önemli orijinal ekipman sağlayıcısı haline geldi. Bridgestone halen BMW’nin tüm ürün gamında yer alan modellere, yüksek performans lastiği Potenza’dan, run-flat Turanza’ya kadar lastik sağlıyor.

MotoGP’deki tüm takımların tek yarış lastiği tedarikçisi olan Bridgestone, işbirliğini daha da genişletmiş ve Haziran 2009 tarihinden itibaren, BMW’nin MotoGP’de yer alan güvenlik araçları, emniyet araçları ve görevli araçlarından oluşan filosuna da lastik sağlamaya başlamıştı.

Ortak amaçlar işbirliğine etki etti

BMW Sürücü Eğitimi programının, Bridgestone’un FIA ile birlikte dünya çapında yürüttüğü güvenlik ve ekoloji programlarına son derece uygun olması ve ayrıca BMW’nin eğitim programının, Bridgestone’un run-flat lastikler ile yol güvenliğinde yürütmekte olduğu ‘Think Before You Drive’ ve ‘Make Roads Safe’ kampanyalarıyla da bağlantılı olması, işbirliğinin nedenleri arasında yer alıyor.

Aynı zamanda BMW’nin ‘Verimli Dinamikler’ teknolojisi, Bridgestone’un desteklemekte olduğu, otomobillerin çevresel etkisini azaltmak amacıyla dünya çapında yürütülen ‘Make Cars Green’ kampanyasıyla da aynı amaca hizmet ediyor.