Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

06.08.2015

Bridgestone İlk SUV Run-Flat Lastiğini Pazara Sundu

Bridgestone’un SUV’lara özel, en son teknoloji ile üretilen ilk 4x4 Run-Flat lastikleri, BMW X5’in tercihi oldu.

Yeni Bridgestone Dueler H/P Sport RFT, 19 ve 20inç ebatlarıyla (V ve W hız sınıfında) Alman üretici tarafından BMW X5 için fabrika çıkışı olarak onaylandı. Bridgestone Dueler H/L 400 RFTise, 18 ve 19 inç ebatlarıyla, yine BMW’nun “all-seasons” spesifikasyonlu X5 modelinde fabrika çıkışı olarak kullanılacak.

Bridgestone Avrupa’nın orijinal ekipmanlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Schneider konu ile ilgili görüşlerini “BMW'nun Dueler H/P Sport’u seçmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. Ultra güçlü X5, otomotiv mühendisliği ve son teknoloji güvenlik sistemlerinde bir dönüm noktasıdır.” şeklinde açıkladı. Bridgestone, halen Potenza ve Turanza Run-Flat lastiklerini fabrika çıkışı olarak tüm BMW modelleri için sağlıyor.

Bridgestone’un geliştirdiği en son Run Flat ürünü olan Dueler H/P Sport RFT(Run-Flat) lastiği, en önemli özelliği olan havasız da yol alabilmesinin yanısıra diğer performans özelliklerinde de Run-Flat olmayan versiyonu kadar başarı gösteriyor. Yeni Dueler H/P Sport RFT, kullanıcılarına ıslak ve kuruda mükemmel yol tutuş, direksiyon hakimiyeti ve sürüş konforu sunuyor. Yeni Dueler RFT, Bridgestone’un mevcut Dueler ürünlerinin asimetrik sırt deseni ile de albenisini koruyor.