Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

30.09.2009

Bridgestone Turanza ER300

Avrupa’nın en önemli ve saygın otomobil kulüplerinden biri olarak kabul edilen ADAC’ın 12 lastik arasında gerçekleştirdiği testlerde Bridgestone Turanza ER 300 ‘Kesinlikle Tavsiye Edilen Lastik’ seçildi.

Avrupa’nın en saygın ve güvenilir otomobil kulüplerinden biri olarak kabul edilen ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club)’ın, Auto Bild ve Auto Motor und Sport dergileriyle birlikte gerçekleştirdiği lastik testlerinin sonuçları açıklandı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde Bridgestone Turanza ER 300 11 rakibini geride bırakarak ‘Kesinlikle Tavsiye Edilen Lastik’ seçildi.

Her türlü hava koşulunda en iyi sonuç

Bridgestone tarafından, orta, üst ve lüks segment otomobil sahiplerinin her türlü hava koşulunda kullanabilmesi için özel olarak tasarlanan Turanza ER300 özel asimetrik deseni, optimum eğimli kanalları, güçlendirilmiş omuz bloklarının sağladığı kusursuz direksiyon hakimiyetiyle ıslak ve kuru zeminlerde yüksek performans sunuyor.

Yağmurlu günlerde güven veriyor

Turanza ER300’ü rakiplerinden ayıran en önemli özellik, lastiğin otomobilin iç ve dış tarafına bakan kısımlarının birbirinden farklı olarak tasarlanması. Eğimli kanallara sahip deseninin iç tarafındaki bloklarıyla suyun etkin olarak atılmasını sağlayan Turanza ER300, desenin dış tarafında yer alan yanal yönde güçlendirilmiş bloklar sayesinde, yolu daha iyi kavrıyor. Islak ve kuru zeminde sunduğu performans ile sürüş keyfini ikiye katlayan Bridgestone Turanza ER300, merkezinde bulunan ve lastiği çevreleyen blok sayesinde direksiyon hakimiyetini de kolaylaştırıyor.

Fren testlerinde maksimum puan

Yapılan ıslak zemin testlerinde ‘Yanal Tutunma’, ‘Yol Tutuş’ ve ‘Tutunma’ için toplam 40 puan üzerinden yapılan değerlendirmelerde 35 puan toplayan Turanza ER 300 kuru zeminlerdeki ‘Şerit Değiştirme’ ve ‘Yol Tutuş’ testlerinde de 40 puan üzerinden 38 puan topladı. Turanza ER 300 yapılan ‘Fren’ testlerinde ıslak zeminde 40 puan üzerinden 40, kuru zeminde de 30 puan üzerinden 30 alarak, rakiplerine büyük fark attı.

Avrupa’nın birinci, dünyanın üçüncü büyük kulübü ADAC

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren Almanya merkezli, (Allgemeiner Deutscher Automobil Club) ADAC, 16 milyonu aşkın üyesiyle Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük kulübü.