Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

14.03.2007

Bridgestone Turanza ER300 Yaz Lastiği İle Sınıfının Lideri

Almanya’nın en çok satan otomobil dergileri yaptıkları testler sonucunda , BRIDGESTONE’un Turanza ER300 ürününü “kesinlikle tavsiye edilen” lastik olarak değerlendirdi.

Almanya’nın önde gelen otomotiv dergileri, 2007 yılı yaz lastikleri arasında yaptıkları testler sonucunda Bridgestone Turanza Er300 ü “Kesinlikle tavsiye edilen lastik” olarak en yüksek sıralamada gösterirken, 16 ürün arasında yer alan Bridgestone B250 “kesinlikle tavsiye edilen” üç üründen biri oldu. 2006 yılında ADAC tarafından yapılan testlerde Bridgestone’un Potenza RE050A ve Turanza ER300 lastiklerini sınıfının lideri olarak derecelendirmişti.

Bridgestone Turanza ER300 Üstün dengesi ile sınıfının lideri

ADAC’ın 2007 yılında 205/55 R16V ve 155/70 R13T ebatlı yaz lastikleri üzerinde yapmış olduğu kuru ve ıslak zemin performansı, ses seviyesi, aşınma direnci ve dayanıklılığı değerlendirdiği testinde, Bridgestone Turanza ve B250 lastikleri ıslak ve kuru zeminde düşük sürtünme düzeyleriyle boy gösterdiler. ADAC Turanza’yı “Kuru zeminde en iyi notları alan, ıslak zemin performansıyla da göze çarpan çok dengeli bir lastik” olarak nitelendirdi. Diğer yandan teste tabi tutulan diğer lastiği B250, ıslak zemindeki sağlam performansı ve kuru zemindeki başarılı sonuçlarıyla oldukça dengeli bir lastik olarak tanımlandı.

ADAC kriterlerini ve sonuçlarını gözönünde bulunduran Almanya’nın önde gelen tüketici test dergilerinden Stiftung Warentest, Bridgestone Turanza ER300 ü bütün rakiplerinden üstün tutarak “testin galibi” ilan etti. B250 ise 155/70 R13T ebadıyla test edilen 15 marka arasında 3 üncü seçildi.

Bridgestone Turanza ER300’ü test eden bir diğer dergi ise Almanya’da 200,000 den fazla okuru olan Autozeitung dergisiydi. 225/55 R16W ebadıyla Mercedes E-serisinde test edilen Turanza ER300 Bridgestone’un seçkin lastikler sınıfında “kesinlikle tavsiye edilebilir” olarak değerlendirildi. Autozeitung, “Geçen yıl VW Polo, bu yıl Mercedes E-sınıfı ile testing galibi olan Bridgestone Turanza ER300 için, kuru - ıslak zeminde üstün fren gücü ve güvenli sürüş sağlayan gerçekten doyurucu bir lastik yorumunda bulundu.

ADAC Motorwelt dergisi aylık 13 milyondan fazla tirajı bulunmasıyla ve ADAC’ın (Allgemeiner Deutscher Automobil Club) resmi yayın aracı olmasıyla biliniyor. 18 milyon okuruyla ülkenin en çok okunan dergisi sıfatını elinde tutuyor. ADAC testlerini her yıl yaz ve kış lastikleri için bağımsız ve profesyonelce yapmalarıyla biliniyorlar. Bu testlerin sonuçları rutin olarak Alman medyası ve Avrupa’ya rapor ediliyor.