Bridgestone’dan Emniyetli Sürüş için Tavsiyeler

Bridgestone’dan Emniyetli Sürüş için Tavsiyeler
Aracınıza uygun lastik ebadını bulun
Lastik Ara
Fiyat listesine göz atın
Fiyat Listesi
Size en yakın hizmet noktasını bulun
Bayiler

Bridgestone’dan Emniyetli Sürüş için 11 Tavsiye

Emniyet Lastiği Çocuk KoltuğuMutlaka emniyet kemeri takılması ve 12 yaşına kadar çocuklar için çocuk koltuğu kullanılmalıdır.
Lastik Araç KontrolüLastik ve araç bakımlarının mutlaka güvenilir, yeterli ekipmana sahip bakım noktalarında, yetkin servis personeli tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.
Lastik Balans KontroluHer 30 gün veya 500 km. kullanımdan sonra balans kontrolü, her 6 ayda veya 10.000 km’de bir aracın ön düzen kontrollerinin yaptırılmalıdır.
Lastik Hava KontrolüLastik havalarının en geç ayda bir kez yetkili servislerde kontrol ettirilmesi ve uzun yolculuklara çıkmadan önce lastik hava basınçlarının 2 PSI artırılmalıdır.
Lastik Diş DerinliğiTüm lastiklerin diş derinliğinin (lastik üzerindeki ana oluklar boyunca 2 noktadan ölçüm yapılarak) düzenli olarak kontrol edilmelidir.
Yaz ve Kış Lastiği KullanımıYazın yaz lastikleri, kışın kış lastikleri kullanılması ve lastiklerin kullanılmadıkları dönemde uygun koşullarda (nem, sıcaklık, basınç vs.) saklanmalıdır.
Lastik Temizliğinde Kimyasal MaddeLastikler temizlenirken su dışında herhangi bir kimyasal madde kullanılmamalıdır.
Lastik Yılda Bir Kez Yer DeğiştirilmesiLastiklerin her 10.000 km’de bir veya en az yılda bir kez yer değiştirilmelidir.
Lastik Supapların YenilenmesiAracın lastikleri yenilendiğinde supapların da yenilenmelidir.
Lastik Mantar YamaLastiğin delinmesi durumunda mutlaka nitelikli tamir (mantar yama) yaptırılmalıdır.
Ani Kalkış Sert Fren Patinajın Lastiğe Verdiği ZararAni kalkış, patinaj, sert fren gibi lastiğe zarar verebilecek hareketlerden kaçınılması ve lastiklerin kaldırım ve benzeri keskin yüzeylere sürtülmemelidir.