Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

30.07.2010

Bridgestone’dan Güvenli Yolculuk Rehberi

Güvenli Yolculuk Rehberi

Bridgestone, ‘Yola Güvenle Çık, Yolun Hep Açık’ projesi kapsamında, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi; Bridgestone’dan ebat ve deseni fark etmeksizin en az bir lastik alan otomobil sahibine, ‘Güvenli Yolculuk Rehberi’ veriliyor.

Bridgestone, ‘Yola Güvenle Çık, Yolun Hep Açık’ projesi kapsamında yeni bir uygulama başlattı. Uygulamada, Bridgestone’dan ebadı ve deseni fark etmeksizin en az bir adet lastik alan araç kullanıcılarına ‘Güvenli Yolculuk Rehberi’ veriliyor.

Hayati önem taşıyan bilgiler

Bridgestone’un ‘Yola Güvenli Çık, Yolun Hep Açık’ projesiyle dikkat çektiği konular arasında yer alan ve hayati önem taşıyan bilgilerin işlendiği rehberde, araç kullanıcılarına lastik hava basıncı, lastik diş derinliği ve kış lastiklerinin önemiyle ilgili çarpıcı örnekler veriliyor.

Verimli, konforlu ve güvenli bir sürüş için

Doğru lastik basıncının, lastik ömrünün uzamasına ve otomobil yakıt tüketiminin azalmasına katkıda bulunmasının yanısıra, sürüş konforu ve güvenlikle ilgili faydalar da sağladığına ilişkin bilgilerin yer aldığı rehberde, yasal diş derinliği ölçüsü 1,6 mm’nin altındaki lastiklerin yaratabileceği tehlikeler ile ilgili de örnekler sunuluyor. Rehberde ayrıca, kış lastiklerinin kullanımıyla ilgili önemli konular da sürücülere aktarılıyor.