Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

22.09.2008

Bridgestone’dan Türkiye yollarına özel otobüs lastiği: R247

Bridgestone’un Türkiye pazarına yönelik olarak geliştirdiği otobüs lastiği R247; ekonomik, çevreye duyarlı ve güvenli olmasıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Bridgestone markasıyla Türkiye şehirler arası yol şartlarına özel otobüs lastiği geliştirdi. Bridgestone tarafından Türkiye pazarına özel olarak geliştirilen R247 lastiği, Brisa’nın İzmit fabrikasında üretildi. Şehirler arası otobüsler için özel olarak geliştirilmiş olan R247 lastiği, ekonomik, çevreye duyarlı ve güvenli olmasıyla dikkat çekiyor.

R247’nin özel sırt karışımı ve desen yapısı ıslak zemin performansını artırırken, uzun ömür ve düzenli aşınma performansı sunmaktadır. Geliştirilmiş karkas yapısı nedeniyle üstün kaplanabilirlik performansı sunan R247, çevreyle de dosttur. Merkez kanallarında bulunan taş iticiler sayesinde, olası taş tutmadan kaynaklanabilecek hasarlara karşı ekstra koruma sağlanmaktadır. Kanallarda bulunan ses kesiciler, sessiz ve konforlu bir sürüş sunmaktadır. R247 ürününün tüm özellikleri güvenlikten ödün vermeden geliştirilmiştir.

Düzensiz aşınmaya karşı geliştirilmiş taban izi sayesinde R247 lastiği ön aksta uzun kullanım ömrü sağlar. 8 lastikli, ayda 30 bin km yapan bir otobüs, R247’nin ekonomik özelliği sayesinde yılda 1 lastik tasarruf edebilir. R247, azaltılmış yuvarlanma direnci sayesinde daha az yakıt tüketimi sağlayarak işletme maliyetlerini de düşürür.