Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

25.04.2008

Brisa, kaliteden vazgeçmeyenleri İyileştirme Konferansı’nda buluşturdu

Türkiye'nin lider lastik üreticisi Brisa, kendi alanında sektörün önde gelen kurumlarının kalite iyileştirme uygulamalarına “Brisa İyileştirme Konferansı”nda ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, geleneksel Kalite İyileştirme Konferansı’nı; çalışanları, iş ortakları, tedarikçileri ve farklı sektörlerden geniş bir katılımcı profilinin katılımıyla 22’inci kez hayata geçirdi. 25 Nisan Cuma günü Sabancı Center’da düzenlenen konferans; eğitim, deniz taşımacılığı, teknoloji perakendeciliği gibi birçok farklı sektördeki örnek iyileştirme çalışmalarına ev sahipliği yaptı.

Brisa, ilk kez 1992 yılında çalışanlarına yönelik düzenlediği Kalite İyileştirme Konferansını, 1995 yılından itibaren çalışanlarının yanı sıra iş ortakları, müşterileri, farklı sektörlerden kurumlar ve bireysel katılımcılar için bir kalite platformuna dönüştürdü.

22. Brisa İyileştirme Konferansı, her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı sektörlerden kurumların mükemmellik anlayışıyla ortaya koyduğu uygulamalara sahne oldu. Brisa’nın yanı sıra Arkas Holding, Erenköy İlköğretim Okulu, Rexam Paketleme, Teknosa ve Tofaş, toplam kalite anlayışları çerçevesinde hayata geçirdikleri iyileştirme çalışmalarını katılımcılara aktardı.

Brisa, konferansta yetkili bayilerinde gerçekleştirdiği ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını aktardı. Brisa yetkili bayilerinin kalitesini yükseltmek ve standartlara kavuşmasını sağlamak hedefiyle başlattığı projenin detaylarını ve sonuçlarını anlattı. Kalite yönetim çalışmalarıyla Türkiye’de bir ilke imza atan ve lastik sektörüne örnek olan Brisa, 56 yetkili bayinin ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almasına öncülük etti.

2007 Ulusal Kalite Büyük Ödülü sahibi Rexam Paketleme “Kalıp değişim iyileştirme ekibi SMED çalışması” ile konferansa katıldı. 2007 Kamu Sektörü Kategorisinde Başarı Ödülü alan Erenköy İlköğretim Okulu, Erenköy İlköğretim Okulu’nu başarıya götüren öncü çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Arkas Holding “Deniz taşımacılığında ithalat-ihracat sürecinin iyileştirilmesi”, Teknosa “Kurumsal karne çalışmalarında 6 Sigma uygulamalarına geçiş” ve Tofaş “Dünya klasında üretimde sürekli iyileştirme metotları ve iyileştirme örnekleri” adlı sunumlarıyla kalite iyileştirme çalışmalarını aktardı.