Neden Kış Lastiği Kullanmalısınız?

Neden Kış Lastiği Kullanmalısınız?
Aracınıza uygun lastik ebadını bulun
Lastik Ara
Fiyat listesine göz atın
Fiyat Listesi
Size en yakın hizmet noktasını bulun
Bayiler

Neden Kış Lastiği Kullanmalısınız?

Bahar ve yaz aylarında kullandığınız standart yaz lastiklerinin performansı kış şartlarında yeterli olmaz.

Bilinenin aksine kış lastikleri yalnızca karlı ve buzlu yol koşulları için değildir. Özellikle Kasım-Nisan ayları arasında değişken hava ve yol koşullarında aracın dengeli ve güvenli hareket etmesini sağlar.

Kış lastikleri, özel olarak geliştirilmiş tasarımı ve hamuru ile en düşük hava sıcaklıklarında bile yumuşaklığını ve dayanıklılığını korur.

Sürücüleri en çok zorlayan ıslak, çamurlu, kaygan, karlı, erimiş karlı ve buzlu zeminlerde yol tutuşu, güçlü çekiş, güvenli frenleme, dengeli ve konforlu sürüş ile en yüksek seviyede su tahliyesi sağlar.

Neden Bridgestone Kış Lastiği?

Bridgestone, düşük sıcaklıklarda bile sertleşmeyen Özel Kış Karışımı sayesinde her türlü zeminde daha yüksek tutunma performansı sağlar.

Kış lastiği, özel karışım sayesinde zorlu kış şartlarında sertleşmez, tutunma özelliğini korur ve sürüş emniyeti sağlar.

Karlı, erimiş karlı ve çamurlu yüzeylerde yaz lastiğine göre çekiş gücünde % 25'e varan avantaj sağlar.

Yaz lastiğiyle saatte 50 kilometre hızla giden bir aracın fren mesafesi 44 metreyken, 36 metreye kadar düşer.

Karlı bir yüzeyde saatte 45 kilometre hızla yol alan bir aracın fren mesafesi, zincir takılmış lastikle 31 metreyken, kış lastiğiyle bu mesafe 12 metreye düşer.

Kış lastikleri dörtlü set olarak kullanılmalıdır. Sadece iki lastiğin kış lastiği olması, ani fren ve viraj almada kontrolü zorlaştırır.