Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone
Faydalı Bilgiler > Neden Kış Lastiği Kullanmalısınız?

Bahar ve yaz aylarında kullandığınız standart yaz lastiklerinin performansı ağır kış şartlarında yeterli olmaz.

Bilinenin aksine kış lastikleri yalnızca karlı ve buzlu yol koşulları için değildir. Özellikle Kasım-Nisan ayları arasında değişken hava ve yol koşullarında aracın dengeli ve güvenli hareket etmesini sağlar.

Kış lastikleri, özel olarak geliştirilmiş tasarımı ve hamuru ile en düşük hava sıcaklıklarında bile yumuşaklığını ve dayanıklılığını korur.

Sürücüleri en çok zorlayan ıslak, çamurlu, kaygan, karlı, erimiş karlı ve buzlu zeminlerde yol tutuşu, güçlü çekiş, güvenli frenleme, dengeli ve konforlu sürüş ile en yüksek seviyede su tahliyesi sağlar.

Neden Bridgestone Kış Lastiği?

Bridgestone, düşük sıcaklıklarda bile sertleşmeyen Özel Kış Karışımı sayesinde her türlü zeminde daha yüksek tutunma performansı sağlar.

Kış lastiği, özel karışım sayesinde zorlu kış şartlarında sertleşmez, tutunma özelliğini korur ve sürüş emniyeti sağlar.

Karlı, erimiş karlı ve çamurlu yüzeylerde yaz lastiğine göre çekiş gücünde % 25'e varan avantaj sağlar.

Yaz lastiğiyle saatte 50 kilometre hızla giden bir aracın fren mesafesi 44 metreyken, 36 metreye kadar düşer.

Karlı bir yüzeyde saatte 45 kilometre hızla yol alan bir aracın fren mesafesi, zincir takılmış lastikle 31 metreyken, kış lastiğiyle bu mesafe 12 metreye düşer.

Kış lastikleri dörtlü set olarak kullanılmalıdır. Sadece iki lastiğin kış lastiği olması, ani fren ve viraj almada kontrolü zorlaştırır.

Kış ve Kar Lastikleri ile Dört Mevsim Lastikleri Karşılaştırması

Pek çok araç, fabrika cıkışında dört mevsim lastikleri taşır. Dört mevsim lastikleri sessiz bir...

Detaylı Bilgi

Bridgestone’dan Emniyetli Sürüş için Tavsiyeler

Lastik ve araç bakımlarının güvenilir, yeterli ekipmana sahip bakım noktalarında, yetkin servis personeli tarafından yapılması

Detaylı Bilgi