Rotamız Doğu Karadeniz! Off-Road Tutkunlarına 3 Farklı Mekan Önerisi

Rotamız Doğu Karadeniz! Off-Road Tutkunlarına 3 Farklı Mekan Önerisi
Aracınıza uygun lastik ebadını bulun
Lastik Ara
Fiyat listesine göz atın
Fiyat Listesi
Size en yakın hizmet noktasını bulun
Bayiler

Doğu Karadeniz’in o çok özel doğasını keşfe çıkacağınız bir maceraya hazır olun! Off-road için en iyi mekan önerilerini sizin için hazırladık.

Biliyoruz, Ege ve Akdeniz sahilleri muhteşem! Peki, ya gezip görmediğimiz Türkiye’nin başka cennet diyarlarına ne demeli? Gelin, hazır bayram tatili de yaklaşıyorken bir farklılık yapalım ve bu tatilde kendimizi Karadeniz’e atalım. Yemyeşil doğası, sıcakkanlı ve misafirperver insanları ile ünlü Karadeniz, size unutulmaz bir tatil keyfi yaşatsın.

Maceraperest ruhunuzu doyuracağınız 3 farklı off-road mekan önerisi de bizden gelsin. E hadi ne duruyorsunuz? Hazırlıklara bir an evvel başlayın. Biz de bu arada sırayla uğrayacağınız rotaları size listeleyelim.

1.  Rize Çamlıhemşin’de Off-Road Keyfi Bir Başka!

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi, pek çok turistik mekanlardan oluşuyor. Bunlardan biriyse Polavit Şelalesi. Doğası ile herkesi kendine hayran bırakan bu şelale, Rize’de en çok ziyaret çeken yerlerden biri. Bu şelalenin çevresinde ise doğal ormanlar, yaban hayatı ve çeşitli bitki türleri bulunuyor. Çamlıhemşin Çat yolunun, 19.kilometresindeki çeşmeden sola ayrılan 4 kilometrelik toprak yol boyunca devam ettiğinizde, bu yol sizi Palovit Şelalesi’ne kadar götürüyor. 

Öte yandan her yıl belirli aralıklarla düzenlenen off-road turnuvaları ise oldukça ilgi görüyor. Dilerseniz kendi araçlarınız ile katılabileceğiniz off-road yarışları ile adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Siz de bu keyiften mahrum kalmamak adına turnuva tarihlerini kovalayabilir, isterseniz de dağ yamaçlarında tek başınıza off-road keyfinin tadına varabilirsiniz. Bridgeston’un emniyet lastikleri sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır.

2.  Artvin-Borçka Karagöl’de Unutulmaz Bir Deneyim

Artvin mükemmel doğası, mis gibi temiz havası ile adeta bir cennet! Hopa yolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz eşsiz doğa harikası Borçka Karagöl ise bir heyelan gölü. 2002 yılında tabiat parkı ilan edilen Borçka Karagöl, dileyen gezginlere içerisinde çadır kurup konaklamaya da izin veren bir mekan. Yeşil doğası karşısında adeta büyüleneceğiniz Borçka’da mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Taşlık yollarında off-road macerası yaşayıp, dinlenmek üzere göl kenarına gidebileceğiniz Borçka Karagöl, tüm albenisiyle keşfedilmeyi bekliyor. Yol lastiğiniz ise tabii ki Bridgestone’dan!

3.  Artvin’i Keşfe Devam! Şavşat’ı Görmeden Olmaz

Muhteşem doğası karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz bir yer Şavşat. Eşsiz yaylalarında çektireceğiniz fotoğraflar ise adeta kartpostal efekti oluşturuyor. Kız Göl’ü ise mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Hal böyleyken sizi, Borçka’dan çıkışınızda Şavşat’ın yaylalarını keşfe davet ediyoruz. Birbirinden özel Şavşat yaylalarını keşke çıktığınızda, önünüzde uzun patika yollar ve yağmur ormanlarının büyüsü sizi karşılıyor.

Diğer yandan dağ tepe demeden yolları arşınlayacağınız Şavşat gezisi, off-road tutkunları için de ayrı bir haz noktası. Pek çok özel turlar aracılığı ile off-road gezileri düzenlenen Şavşat, bireysel off-road gezilerine de olanak tanıyor. Maceracı kişiliğinizi ön plana çıkarırken, gezip keşfedeceğiniz ve doğal güzelliklerine hayran kalacağınız Doğu Karadeniz, size unutulmaz bir tatil keyfi yaratıyor.

Uzun Yol Yolculuklarında Bridgestone ile Yola Ara Vermeden Devam Edin!

Tatil rotanızı oluşturduk. Peki ya doğru lastik seçimine karar verebildiniz mi? Hayır mı? O halde biz söyleyelim. Bridgestone’un 4 mevsim lastik ailesinden olan Dueler A/T 001 isimli 4x4 lastiği ile dağ bayır demeden, Karadeniz’in doğasını keşfe çıkabilirsiniz.

Arazi kullanımına uygun bu lastik, her türlü zeminde mükemmel bir kavrayış sunuyor. Kar, yağmur ya da çamur hiç fark etmez. Güçlü zemin tutuşu ile, Karadeniz’in zorlu yollarını arşınlayarak devam edeceğiniz tatiliniz, güvenli bir şekilde son buluyor. Sizi yarı yolda bırakmadan, emniyetinizi sağlayan Bridgestone lastikleri ile yolculuklarınız daima keyifli geçecek!