Yoldayken “Ne Dinlesem?” Diye Düşünenler Buraya!

Yoldayken “Ne Dinlesem?” Diye Düşünenler Buraya!
Aracınıza uygun lastik ebadını bulun
Lastik Ara
Fiyat listesine göz atın
Fiyat Listesi
Size en yakın hizmet noktasını bulun
Bayiler

Araba ile yapılan uzun yolculuklarda sizi hedefe mutlu bir şekilde ulaştıran iki önemli detay vardır. Bunlardan ilki; sürüş güvenliğini artıran ve performansı ile yollarda engel tanımayan iyi bir lastik. İkincisi de; yol boyunca enerjinizi hiç düşürmeden yol keyfinizi artıracak iyi bir müzik listesi!

Şimdi sizlere yolculukta en önemli sığınağınız olan arabanız ile nasıl daha keyifli yol alabileceğinizden bahsedeceğiz. Yolculuğunuz uzun veya kısa olsun, çoğu zaman trafik, yol çalışmaları, yollardaki engebeler veya çeşitli durumlar keyfinizi kaçıran ufak ama etkili ayrıntılar olabiliyor. Tabii iyi bir yol lastiği ve müzik listeniz yoksa.

Yolculuklarınızı daha kusursuz kılmak için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Öncelikle, lastiğinizin yol durumuna ve gideceğiniz yerin iklimine uygun olup olmadığını kontrol etmek. Son olarak da sizin için hazırladığımız müzik listesini açarak müziğin sesini biraz yükseltmek!

Uzun yol algınızı değiştirmeye geldik! Daha yola çıkmadan yaşanan stresi biliyoruz ve yollar sizi korkutmasın diye uzun yolculuklarda müzik önerilerimiz ile size eşlik etmek istiyoruz. Yolculuk öncesi hazırlıkların eksiksiz tamamlanması önemli. Valizinizi tüm detayları düşünerek hazırlamış olabilirsiniz, fakat arabanız için de aynı hazırlığı yapmalısınız. Yol boyunca iyi müzikler eşliğinde gitmek küçük bir ayrıntı gibi görünse de, müziğin ruh halimizin üzerindeki etkisi, stresi azaltıp bizi rahatlattığı kanıtlanmış bir gerçek. Bu yüzden eğlenceli bir müzik listesi ile stressiz bir yolculuğa merhaba diyebilirsiniz!

Müzik konusunda yapılan araştırmalar gösteriyor ki müzik dinlemek kaygı seviyemizi düşürüyor ve bizi rahatlatarak sakinleştiriyor. Yol ve trafik gibi stres faktörü olan alanlarda da iyi müzik seçimi bu bakımdan büyük önem taşıyor. Beynin odaklanmasını da iyileştiren müzikler, zihinsel olarak sizi uyanık tutarak uzun yolculuklarda güçlü kılıyor. Yol odağınızı artırmak için enstrümantal müzikler dinlemenizi öneriyoruz. Vivaldi’nin Dört Mevsim’i sizin için güzel bir başlangıç olabilir.

Bu Liste Size “Yolculuğum Hiç Bitmesin” Dedirtecek! 

İddia ediyoruz bu şarkıları duyduğunuzda hemen yola çıkmak isteyeceksiniz!

Müzik olmadan geçen bir yolculuk tam anlamı ile tamamlanmış sayılmaz. Bu yüzden sizler için yolculuğunuzu unutulmaz kılacak muhteşem bir “yol şarkıları” listesi hazırladık. İşte yolculuğunuzu tamamlayacak o şarkılar:

·         I’m In Love With My Car – Queen

·         Take It Easy - Eagles

·         The Passenger – Iggy Pop

·         Ranegades- X Ambassadors

·         I Feel You- Depeche Mode

·         Boat Behind- Kings Of Convenience

·         Highway to Hell- AC/DC

·         Paradise- Coldplay

·         Come Together- Gary Clark JR.

·         Still D.R.E- Dr.Dre

·         The Next Episode- Dr.Dre

·         Güneye Giderken -Bulutsuzluk Özlemi

·         Gel Benimle- Yaşar

·         Yeniden de Sevebiliriz- Ayna

·         Aşk Yeniden-Yeni Türkü

·         Sevince-Erkin Koray

·         Anlıyorsun Değil mi? – Barış Manço

·         Sözlerimi Geri Alamam- Bulutsuzluk Özlemi

·         Bahar – Candan Erçetin

·         Sen Benim Şarkılarımsın-Grup Gündoğarken

·         Yine Aşk Var- Zuhal Olcay

 

İyi Bir Lastik Seçimi ile Müziğin Ritmine Kendinizi Kaptırmaya Hazır mısınız?

Müziğin yolculuktaki öneminden sonra, üst düzey bir sürüş keyfi için biraz da lastik seçiminin öneminden bahsetmek istiyoruz. İyi bir lastik seçimi ile hem kusursuz bir yolculuk geçirebilir hem de müzik keyfinizin yarıda kalmasını engelleyebilirsiniz. İyi bir lastik, arabadaki sessizliği artırarak sizi yolun rahatsız edici gürültü ve seslerinden kurtaracaktır. 

Böylece sadece müziğin ritmine kendinizi kaptırarak yol konforunuzu ikiye katlayabilirsiniz! Uzun mesafelerde performansıyla yollarda size daha fazla konfor sağlayan Bridgestone ile yol hazırlığınızı tamamlayın. Uzun yollar ile olan ilişkinizi bambaşka bir boyuta taşıyın!

Her şey hazır ise yolculuk zamanı gelmiş demektir. İşte şimdi yola çıkma zamanı, pencereleri açın ve müziğin ritmine kendinize bırakın!