Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

19.03.2008

Bridgestone Motoshow’da gaz açıyor!

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Motoshow’08’de farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak geliştirdiği Bridgestone markalı geniş motosiklet lastik ürün gamıyla motor severlere “Bridgestone ile caddelere gaz açın” diyor.

Bridgestone ve Lassa markalı lastiklerin üreticisi Brisa, motosiklet sektörü ve tutkunlarının merakla bekledikleri Motosiklet ve Asksesuarları Fuarı Motoshow’08’e geniş ürün gamıyla katılıyor. Brisa, 20 – 23 Mart 2008 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen Motoshow’08’de 2’inci salonda 250 m²’lik stand alanı ile yerini alıyor. Bridgestone, yarış, off-road, gezi, sportif sürüş gibi farklı kullanım amaçlarına yönelik üretilen Bridgestone lastiklerini motosiklet tutkunlarıyla buluşturuyor.

Fuar öncesi basınla biraraya gelen Brisa, motosiklet sektörü ile ilgili görüşlerini ve hedeflerini aktardı. Brisa Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Gökhan Cüceloğlu basın toplantısında yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıllarda motosiklet ve motosiklet lastiği sektörünün durgun geçtiğini, ancak önümüzdeki dönemde hareketlenme beklediklerini kaydetti. Cüceloğlu, Brisa’nın motosiklet lastik pazarındaki hedefleriyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Hobi ve yarış motosikleti sahibi müşterilerimizin öncelikli tercihi olarak, 2008 yılında satışlarımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz. Motosiklet tutkunları; zevklerine, performans tercihlerine ve farklı kullanımlarına uygun her türlü lastiği Bridgestone’da bulabilir. Motor severler, Bridgestone lastikleriyle caddelerde gaz açacak.”

Brisa, Motoshow’daki standında Bridgestone markalı farklı kullanım amaçları için geliştirilen Battlax, Battle Wing, Trail Wing ve Exedra lastiklerini sergiliyor. Battlax lastik ürün gamı, hem yarışlar hem de yarışlardan ilham alınarak caddeler için geliştirilen lastiklerden oluşuyor. Off-road kullanımına yönelik Trail Wing lastikler, kendini doğaya ve maceraya adayan gezginlerin dayanıklılık, denge gibi beklentilerini karşılıyor. Fuar standında ayrıca, şehirde veya arazide farklı kullanımlara uygun olarak geliştirilen Battle Wing lastikler ve gezi amaçlı büyük motosikletler için tasarlanan Exedra lastik serisi sergileniyor. Şehir gezginlerine yönelik olarak ise scooter’lar için geliştirilmiş olan Hoop ve Battlax lastikler de Bridgestone standındaki yerlerini alıyor.

Birlas Hakkında

Sabancı Ailesinden Yakup Sabancı tarafından kurulan Birlas Motorsporları Ltd. Şti. 1990 yılında, dünya lastik sektörünün devi olan Bridgestone ve Lassa markalarının ana bayiliği ile faaliyetine başlamıştır. Birlas, her biri kendi alanında lider kuruluşlar olan geniş ürün yelpazesi ile sektöre ağırlığını koymuştur. Birlas ürün yelpazesinde bulunan markalar şunlardır: Alman markası BBS, İtalyan markası SPEEDLINE, Japon ENKEI ve TOORA, İtalyan markası SPARCO Yarış Cadde Ekipmanları ve Kıyafetleri, SPARCO Motosiklet Kıyafetleri, İtalyan markası SABELT'in Yarış Aksesuarları ve Kıyafetleri, BMC Hava Filtreleri, APEX Hava Filtreleri ve Amortisörleri ile Bossi ve JETEX & FORTEX Performans Egzosları, BRIDGESTONE Motosiklet Lastikleri ve LASSA Yarış Lastikleri. Birlas, satış ve servis hizmetleri ile geleneksel Sabancı anlayışı ve disiplinini Türk tüketicisinin beğenisine sunmaktadır.

MotoGP Hakkında

Dünyanın en büyük motosiklet yarışı olan MotoGP, dünyanın 16 ülkesinde düzenlenen 18 Grand Prix’den oluşmaktadır. 125cc, 250cc ve 800cc olmak üzere üç kategoride gerçekleşen yarış; Honda, Yamaha, Suzuki, Ducati, Kawasaki, Aprilia ve KTM gibi dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerini ve yarışçılarını biraraya getirmektedir.