Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

20.08.2007

Brisa, Formula 1™ pilotlarını halkla buluşturuyor

Brisa Genel Müdürü Bülent Savaş, 23 Ağustos Perşembe günü, Dolmabahçe Sarayının otoparkında, 12 Formula 1™ pilotunun aynı platformda halkla buluşacağı bir etkinlik gerçekleştireceklerini duyurdu. Savaş, Bridgestone'nin, lastik tedarikçisi olduğu Formula 1™ Türkiye Grand Prix'si öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Formula araçlarında lastik-araç uyumunun büyük önem taşıdığını belirterek, bu yarışlar için özel olarak üretilen lastikleri, yarış sonrası pilotların geri bildirimlerine dayanarak daha da geliştirdiklerini aktardı.

Japonya'daki tek bir merkezde üretilen lastiklerden, her yarış için her pilota, 14'ü kuru, 5'i ıslak. 4u ise çok ıslak zemin olmak üzere 23 takım lastik hazırlandığını ve 22 pilot olduğu düşünüldüğünde bunun ciddi bir lojistik altyapısı gerektirdiğini dile getiren Savaş, Formula 1™ yarışları için yıllık 60 bin lastik üretimi gerçekleştirildiğini kaydetti.

Savaş, Bridgestone'nin Formula 1™ için yıllık 100 milyon dolar bütçe ayırdığını ve Formula 1™ araçları için yapılan ar-ge çalışmaları sonucunda normal kullanıcılar için de daha güvenli ve yüksek performanslı lastikler üretildiğini ifade ederek, Bridgestone'nin, Formula 1™ dışında GP2, Formula Nippon, Formula 3 gibi yarışlarda da tek tedarikçi olarak bulunduğunu, diğer üreticilerin bu alanlardan çekildiğini söyledi. Bülent Savaş, 24-26 Ağustos2007 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek Formula 1™ yarışı öncesinde pilotların katılacağı bir etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, '23 Ağustos günü Dolmabahçe Sarayının otoparkında, 12 Formula 1™ pilotunu aynı platformda halkla buluşturacağımız bir etkinliğe imza atıyoruz. Avrupa'da ilk kez bu kadar çok sayıda Formula 1™ pilotu, motorsporu sevenlerle buluşuyor" dedi.

Savaş'ın verdiği bilgiye göre, etkinliğe, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da katılarak, pilotlara birer nazar boncuğu hediye edecek. Toplantıda verilen bilgiye göre, katılacak pilotların çok sayıda özel isteklerde bulunduğu organizasyon için etkinlik yerine transferlerde helikopter, sürat teknesi, polis eskortu gibi pek çok farklı araçtan yararlanılacak.

Güvenlik konusunda da İstanbul Valiliği ile ortak çalışmalar yürütülen etkinlik herkese açık ve ücretsiz olarak yapılacak.