Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

05.05.2008

Ferrari'ye uğur getiren Güler Sabancı bu yıl lokum yediremeyecek

Güler Sabancı

Formula 1™'in İstanbul yarışında Ferrari için kötü haber var. Takıma uğur getiren Güler Sabancı, yurtdışında olacağı için yarışa gelemeyecek. Son 2 yılın İstanbul şampiyonu Ferrari pilotu Massa, Güler Hanım'ın elinden şans getiren lokumu yiyemeyecek.

Formula 1™'in beşinci ayağı 9-10-11 Mayıs tarihleri arasında Türkiye'de, İstanbul Park pistinde koşulacak. 3 milyar sporsever, Formula 1™ Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’ini izleyecek. Bu büyük heyecan için geri sayım başladı. Özel organizasyonlar, partiler F1 tutkunlarını bekliyor. Ancak bu yıl hem takımlar hem de pilotlar sıralamasında liderliği ele geçirilen Ferrari takımına kötü bir haberimiz var. Ferrari'ye İstanbul'daki daha önceki 2 yarışta uğur getiren Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, F1’e katılamayacak. Sabacı Holding’ten öğrendiğimiz bilgiye göre, Güler Sabancı işleri dolayısıyla bu hatta Pazar günü yurtdışında olacak. Hal böyle olunca Güler Hanım, Formula 1™ Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa'ya ‘şans getirsin' diye 2 yıldır ikram ettiği Türk lokumunu yediremeyecek Hatırlanacağı gibi Güler Sabancı, Massa için ünlü Cemilzade’den lokum hazırlayıp, yarış öncesinde Felipe Massa'ya kendi eliyle ikram ediyordu. Massa da İstanbul'da koşulan son iki yarışta birincilini rakiplerine kaptırmıyordu. Hatta Brezilyalı pilot yarış sonunda Türk lokumunun kendisine uğur getirdiğini söylüyordu. Güler Sabancı, Massa’nın yanı sıra Ferrari’nin diğer pilotu Kimi Raikkonen'e de nazar boncuğu takmıştı. Görünen o ki Massa ile Raikkonen, kendilerine şans getiren Güler Sabancı'yı çok arayacak...

Bridgestone İstanbul yarışı için 2.200 lastik gönderecek

Bridgestone 2007-2010 yılları arasında Formula 1™ yarışlarının tek resmi lastik tedarikçisi anlaşmasını imzalamasının ardından 400 milyon dolarlık bir bütçeyi yarışlara ve F1 lastiği Ar-Ge’sine ayırdı. Brisa Pazarlama Direktörü Gökhan Cüceloğlu, 5’inci ayağı Türkiye’de gerçekleşecek F1 yarışları için Bridgestone’un Türkiye’ye 2 bin 200 özel lastik, 12 tonluk ekipman ve 600 kişilik özel personel gönderdeceğini söyledi.

Cüceloğlu, Bridgestone’un f1 için bir sezonda 60 bin lastik ürettiğini belirtti.