Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

02.11.2009

FIA Formula 1&trade Lastik Sağlayıcısı Anlaşması

Bridgestone, FIA Formula 1™ Dünya Şampiyonası serisi ile yeni bir lastik anlaşmasına girmeyeceğini açıkladı; mevcut anlaşma 2010 sezonu sonunda bitiyor.

Bridgestone, FIA Forumla 1™ Dünya Şampiyonası ile yeni bir lastik anlaşmasına girmeyeceğini açıkladı. Yapılan açıklamada, Bridgestone'un kaynaklarını, şirketin teknoloji lideri konumunu pekiştiren ve şirket hedeflerini destekleyen stratejik ürünlerin ve yenilikçi teknolojilerin yoğun şekilde geliştirilmesine yönlendirecekleri belirtildi.

Uzun yıllardır Formula 1™ yarışlarındaki çalışmalardan son derece önemli faydalar sağlandığının belirtildiği açıklamada, Bridgestone'un bu organizasyonda edinilen deneyimlerin, lastiklerin tasarımına ve üretimine başarıyla uygulanabilen yeniliklere dönüştüğü bildirildi. Açıklamada ayrıca, Formula 1™ ile gerçekleştirilen işbirliğinin, dünya lastik endüstrisinde bir lider olarak Bridgestone'un kabulünü ve marka bilinirliğinin artmasını da sağladığı yer aldı. Bu anlamda belirlenen tüm hedeflerin gerçekleştirildiğinin ifade edildiği açıklamada, Bridgestone'un bundan sonra teknoloji geliştirilmesi ve marka yapılandırılmasıyla ilgili çalışmalarını bir sonraki seviyeye çıkarmaya hazırlandığı ifade edildi.

Bridgestone 2010 sezonu boyunca Formula 1™'i ve takımlarını desteklemeye devam edecek. Şirket ayrıca son 13 yılda Bridgestone'a gösterdikleri coşku ve destekleri nedeniyle Formula 1™ yönetimine, Formula 1™ takımları ile destek ekiplerine,ve dünyanın dört bir yanındaki Formula 1™ tutkunlarına içten şükranlarını ve minnettarlığını ifade etti.