Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

14.07.2009

Webber, kariyerinin ilk zaferine Almanya'da ulaştı!

Formula 1™'de sezonun 9. yarışı Red Bull takımının dublesi ile sonuçlandı. Kendi seyircisi önünde ikinciliğe oturan Sebastian Vettel'in önünde Avusturalyalı Mark Webber kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.

Formula 1™ Almanya Grand Prix'inde pole pozisyonunda başlayan Mark Webber, Brawn GP'den Rubens Barichello'nun atağı karşısında duramadı. Barichello'yu engellemeye çalışan Webber, Barichello'ya çarpınca pitten geçme cezası aldı.

7. sıradan yarışa dahil olan Webber, Jenson Button ve Barichello'nun ikinci pit stoplarını yapmaları ile bu avantajı iyi değerlendi ve liderliğe geçti. Avantajını bu sefer bastiçe harcamayan Webber, böylece kariyerinin ilk zaferini Almanya'da elde etmiş oldu.

Yarışta Vettel ikinci sıraya geçerken, Ferrari'den Felipe Massa üçüncülğü elde etti. Dördüncü sırada bitişe ulaşan Nico Rosberg'i Brawn GP pilotlarından Jenson Button ve Rubens Barichello takip etti.

Jenson Button 68 puanla şampiyona liderliğini sürdürüyor ancak Vettel ve Webber, Barichello'yu geçerek ikinci ve üçüncü sıraya yükseldiler.

Takımlar klasmanında ise halen Brawn GP, Red Bull'un 19,5 puan önünde liderliğini koruyor.

Formula 1™'de sezonun 10. yarışı Macaristan'da koşulacak.