Site takip
Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone Bridgestone

HABERLER

20.01.2010

Yeni Ferrari 458 Italia Bridgestone’u Seçti

Yeni Ferrari

Ferrari, Bridgestone lastiklerini, Eylül 2009’da Frankfurt Motor Show’da sunulan yeni 458 Italia spor otomobil için orijinal donanım olarak seçti. Bridgestone, 570 CV Ferrari 458 Italia gibi dünyanın en güçlü spor otomobilinin, yüksek düzeydeki hâkimiyet, kontrol ve güvenlik gerekliliklerine uyacak şekilde geliştirilen ultra yüksek performanslı spor lastiği yeni Potenza S001’i temin edecek.

Bridgestone’un üst sınıf spor otomobilleri hedefleyerek ürettiği RE050A desenin yerini alacak S001, 2010 yılının ilk aylarından itibaren yetkili bayilerde de satışa sunulmaya başlanacak.

Bridgestone’dan yapılan açıklamada, Ferrari ve Bridgestone’un, performans ve güvenliğin esas hedef olduğu, tek kişilik yarışların doruk noktası Formula 1’in en yüksek standartlarında rekabet ettikleri ve hem yarış pisti hem de yol için üretilen otomobil projelerinde birlikte çalıştıkları belirtildi.

1990’daki Ferrari 348’den bu yana Ferrari için lastik üreten Bridgestone, Maranello seri üretim otomobillerine de orijinal donanım sağladı. 612 Scaglietti, Enzo Ferrari ve Superamerica dâhil olmak üzere Ferrari’nin çok sayıda amiral gemisi modeli Bridgestone lastikleriyle donatıldı.

Bridgestone ayrıca Ferrari’nin sekiz defa Formula 1 Dünya Üreticiler Şampiyonası’nı ve yedi kez de Sürücüler Şampiyonluğu’nu kazandığı dönemi de kapsayan, 1999 yılından bu yana her yıl Scuderia Ferrari Formula 1 takımına Potenza F1 yarış lastiklerini temin ediyor.